Login
0

Brak produktów w koszyku.

2
Share

Czas by w końcu przedstawić Wam od dawna obiecany opis wykonania ozdób dla naszej Lampaki 🙂 Wzór na samą Lampakę możecie kupić TUTAJ, a poniżej przeczytacie jak ją wystroić 🙂

Zaczynamy od kocyka (lub narzutki, zwał jak zwał). W tym celu musimy wziąć kolorową włóczkę, najlepiej o krótkich przejściach kolorów, u mnie to Schachenmayr Bravo Color, i szydełko 3 albo 3,5mm. Wykonujemy prostokąt wzorem mech, jak na grafice poniżej:

Wymiary kocyka każdy powinien dopasować do swojej Lampaki i do swojej włóczki, więc tu nie podam konkretów. Po wykonaniu prostokąta o odpowiedniej wielkości, obramujemy go rzędem zwykłych półsłupków dookoła, a końca włóczki, oraz jej początku po drugiej stronie kocyka, możemy użyć do zawiązania kocyka pod brzuchem Lampaki. Na koniec dodajemy frędzle w każdym półsłupki na krótszych bokach. Polecam zrobić nieco dłuższe frędzle i po ich zamocowaniu lekko przyciąć i wyrównać.


Dla ozdoby szyi Lampaki możemy zrobić 3-4 pompony, np. na widelcu, wg tego tutorialu – KLIK. Mocujemy je na łańcuszku i zawieszamy taką „girlandę” na szyi  🙂

Oczywiście możliwości jest MNÓSTWO! Kocyki można robić w dowolnym kształcie i kolorach, zamiast pomponów można użyć chwostów, można zrobić szaliczek albo czapeczkę… Ogranicza Was tylko wyobraźnia 🙂 Powodzenia!

2 Comments

Write a comment

Waluta / Currency
PLN Złoty polski
X